iBuilder
RÓLAMAmit tudni kell

Már gyermek koromban lenyűgöztek a gyönyörűen kidolgozott, izmos testek. Elhatároztam, hogy én is ilyen akarok lenni. A nyolcvanas években azonban nem volt ennyi lehetőség az ilyen fajta testedzésre. Nem is találtam sehol konditermet. Kőbányán laktam az Újhegyi lakótelepen és ott az egyik házban jártam egy lánynak udvarolni. Egy nap, míg vártam a liftre az egyik pincehelyiségből kijött egy fickó. Írtózatosan izmos volt! Rögtön meg is kérdeztem, mit csinál. Mondta, hogy egy baráti társaság összeeszkábált egy kis konditermet itt a pincében. Megkérdeztem járhatnék-e én is edzeni. Megengedték. Tizenhat éves voltam, mikor beléptem a szentélybe és tudtam, hogy nem ereszt többé.

Így kezdődött.

Nem sokra rá átkerültem a Kőbánya SC termébe, ami szintén egy pincében üzemelt. Kenderes Attila irányította az edzéseket. Szinte kőkori körülmények voltak a mai állapotokhoz képest, de imádtuk! Nem hagytunk volna ki egy napot sem az edzésből. Innen vittek katonának. A sereg után Kispestre keveredtem az akkor megnyitó White Body Centerbe. Kicsi terem volt, de már nyugati felszereltségű. Nem sokra rá én vezettem a termet. Az első bajnokságomra is itt készültem fel Tatarek Rezsővel. Rögtön dobogón végeztem, a harmadik helyen! Akkoriban egy IFBB versenyen ez hatalmas teljesítmény volt. Rögtön ez után a Magyar Bajnokságon is harmadik lettem. Ekkor 1991-et írtunk.

Mindenféle ígérettel átcsábítottak a Zugló Se-be. Sajnos a beígért támogatások elmaradtak, az edzéseket is kedvtelenül végeztem. A bajnokságon csak harmadik helyen zártam. Meglátta a tehetséget bennem Huber István és átigazoltam hozzá. Rövid felkészülés után 1993-ban második lettem a Magyar Bajnokságon. Még ebben az évben Csepelre költöztem és eléggé messze volt számomra a Huber Center, ezért a Body Center Csili-be kezdtem edzeni járni. Itt edzett akkor a majdani legendák nagy része. Kiss Jenő, Balogh László, stb.

A későbbiekben átköltöztünk egy óriási területű helyre és Fitness 2000 néven mentünk tovább. Itt kezdett a mai neves testépítők és erőemelők szinte mindegyike! Tóth Dani, Molnár Peti, Bognár Gergő, Csepregi Zoli, stb.

Visszakanyarodva hozzám, itt folytattam az edzéseimet Pintér Ferenc irányítása alatt. Meg is nyertem a +80-as kategóriát a Vegyész Kupán. Ebben az évben kijutottam az E. B.-re is, amit sajnos nem jól zártam, mert megbetegedtem közben. De azért helyt álltam. Több mint kilencven induló volt a kategóriámban és a tízedik helyen végeztem.

1994. Bemutatóztam a Budapest Sportcsarnokban az itt fellépő tizenöt amerikai profi előtt. A velük érkező hivatalnok meg is hívott Amerikába, mondván tehetségesnek tart, menjek ki, keressem meg segít elindulni a pályán. Sajnos azonban nem kaptam meg az amerikai vízumot. Ez nagyon nagy csalódás volt számomra.

A következő évben meghívást kaptam a Bajnokok Éjszakája versenyre. Az előző napi újságban olvastam, ki az első három helyezett. És tényleg úgy lett! Ez teljesen elvette a kedvem a további versenyzéstől, bár így is a hatodik helyen zártam húsz Magyar Bajnokból!

Húsz évet kihagytam a versenyzés világából. Edzőként természetesen folytattam a sportágat. Hiszen ez örök szerelem! 2013-ban egy hirtelen felbuzdulással nekiugrottam a versenyeknek. Egy felhozó bajnokság Romániában; negyedik hely. Aztán a Bodysport Kupa; második hely. És Németország Nemzetközi Bajnokság; nyílt kategória arany, Masters arany, Páros Bajnokság Mudra Ágival szintén győzelem! Estére kicsit elfáradtam ezért éppen hogy lecsúsztam az Abszolút Bajnoki címről.
2014. Újabb fellángolás. FitBalance nemzetközi bajnokság harmadik hely. Erről a versenyről olvashattok a blogomban.
Bodysport Kupa második hely. Németország nemzetközi bajnokság; nyílt eső hely, Master első hely, Páros Bajnokság Madarász Kittyvel eső hely, és megszereztem az Abszolút Bajnoki címet is! Nincs más hátra irány Helsinki a V. B.! Nagyon izgulok!